تحصیل در آلمان

 

آلمان سومین محبوب ترین مقصد در میان دانشجویان بین المللی در جهان است. بیش از دوازده درصد از دانش آموزان در دانشگاه های آلمان از خارج از کشور می آیند.

آلمان مکانی جذاب برای مطالعه است و مدارک دانشگاهی آلمان توسط کارفرمایان مورد قبول در سراسر جهان است

 

1. اخذ مدرک بین المللی شناخته شده در سراسر جهان!

آموزش عالی آلمان یکی از بهترین ها در جهان است! امروزه اتومبیل و یا آموزش و پرورش با برچسب "ساخته شده در آلمان" به عنوان یک مهر کیفیت برای همگان محسوب می شود.

شما می توانید از سابقه طولانی دانشگاه ها در آلمان در امر تحصیل و شهرت آلمان به ویژه در زمینه های مهندسی و علم بهره مند شوید.

مدارک دانشگاهی آلمان توسط کارفرمایان در سراسر جهان مورد پذیرش است.

 

  

 

2. طیف متنوعی از فرصت های مطالعاتی!

نظام آموزش عالی آلمان فرصت مطالعتاتی برای همه را فراهم می سازد. تقریبا 450 دانشگاه دولتی معتبر با 17500 برنامه متنوع در آلمان وجود دارد.

دانشگاه های آلمان ارائه برنامه های منتهی به یک مدرک در هر موضوع امکان پذیر است و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، امتحانات دولتی و یا دکترا ارائه می گردد.

دانشگاه عمومی به شدت تمرکز بر مطالعه علمی در طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی علوم کاربردی دارند و بسیار کاربردی نیز می باشد. برای علاقه مندان به هنر، امکان تحصیل در یک کالج هنر، فیلم و یا موسیقی فراهم شده است.

 

3. تحصیل به زبان انگلیسی

امروزه بیشتر دوره های آموزشی و مدارک ارائه شده در آلمان به زبان انگلیسی است به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد.

امکان جستجوی کامل تمامی مدارک ارائه شده به زبن انگلیسی و تمامی رشته های قابل تحصیل به زبان انگلیسی در داتابیس وب سایت DAAD وجود دارد.

 

4. قشر وسیع دانشجویان بین المللی

در حدود دوازده درصد از دانش آموزان در دانشگاه های آلمان از کشورهای خارجی آمده اند، شما می توانید دوستانی از سراسر جهان پیدا کرده و با آشنا شدن با کشورهای مختلف افق دید خود را گسترش دهید.

دانشگاه در بدو ورود شما به این کشور همواره به پشتیبانی شما می پردازد.

هم چنین بسیاری از برنامه های نظارتی موجود، مانند کلوپ های "دوستان" برای عضویت و شرکت وجود دارد.

 

 5. تحصیل با هزینه کم- و گاهی اوقات مجانی!

دانش آموزان به طور معمول لازم به پرداخت شهریه در دانشگاه های آلمان نیستند و اگر چنین باشد، هزینه تحصیل بسیار پایین است.

اکثر دانشگاه های آلمان تامین مالی قابل توجهی از دولت دریافت می کنند. برنامه های کارشناسی معمولا بدون شهریه در دانشگاه های دولتی است.

برنامه های مدرک کارشناسی ارشد عموما دارای شهریه کمی هستند که اصلا قابل مقایسه با شهریه بالای تحصیل در سایر کشورها نمی باشد.

 

6. هزینه های زندگی بسیار مقرون به صرفه!

در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، هزینه زندگی در آلمان معقول است. هزینه خوراک، اجاره، پوشاک و فعالیت های فرهنگی معادل با میانگین اتحادیه اروپا می باشد.

همچنین تعدادی از امتیازات برای دانش آموزان، وجود دارد.

شما می توانید از مزایای تخفیف در قیمت در تئاتر، موزه ها، خانه های اپرا، سینما، استخرهای شنا و سایر موسسات بهره مند شوید.

تنها با ارائه کارت دانشجویی خود  می توانید شامل این مزایا و تخفیف ها شوید.

 

7. بهره مندی از برنامه های تحقیقاتی

به عنوان یک دانشجوی بین المللی با پیشرفت تحصیلی برجسته، شما باید شانس خوبی از دریافت بورس برای تامین مالی مطالعات خود را در آلمان است.

سرویس تبادلات علمی آلمان (DAAD) یکی از بزرگترین سازمان های کمک هزینه تحصیلی در جهان است و بورس تحصیلی ارائه می دهد برنامه های بسیاری است.

مهم نیست که چه کشور خود، عنوان و یا وضعیت، شما یک کمک هزینه تحصیلی که مشخصات خود را منطبق و نیاز در پایگاه داده بورس تحصیلی DAAD پیدا کنید! و نه تنها در پایگاه داده شامل برنامه های ارائه شده توسط DAAD، بلکه بسیاری از سازمان های دیگر در آلمان است.

 

8. زندگی در یک کشور امن 

آلمان یک کشور امن در سطح بین المللی است. پلیس آلمان قابل اعتماد بوده و به شما  در هر وضعیت کمک می کند.

چه آنکه شما در شهرستان های بزرگ و یا شهرهای کوچک زندگی می کنید، شما می توانید آزادانه روز یا شب بدون نیاز به هر گونه ملاحظات خاصی در شهر رفت و آمد داشته باشید.

 

9. آلمان کشوری متنوع و زنده در قلب اروپا

سواحل و کوه ها، مراکز شهرستان با میراثی از قرون وسطی و کلان شهرهای ضربان دار، و بالاتر از همه، مقدار زیادی از طبیعت، همه و هم در شهرهای آلمان جریان دارد.

آلمان یک کشور متنوع از بسیاری از جهات است! زندگی در آلمان به معنای زندگی در وسط اروپا و احاطه شده توسط بسیاری از کشورهای دیگر است.

شما می توانید به بازدید از پاریس، پراگ، رم و یا کپنهاگ و طیف گسترده ای از مقاصد در اروپا سفر کنید.

در ظرف چند ساعت با قطار یا هواپیما به همه جا دسترسی پیدا خواهید کرد، شما می توانید فرهنگ و زبان های کاملا متفاوت را تجربه کنید. سفرهای آخر هفته نیز مقرون به صرفه می باشد.

 

10. یادگیری زبان آلمانی به عنوان یکی از مهمترین زبان های اروپا

آلمان یکی از ده زبان ترین گفتاری در جهان است. 185 میلیون نفر در سراسر جهان می تواند آلمانی صحبت می کنند.

شما هنوز هم می توانید در آلمان تحصیل کنید حتی اگر زبان آلمانی نمی دانید، اما با بهره گیری از دانش زبان می توانید زندگی روزمره آسانتر داشته باشید و به شما کمک کند سریعتر  دوست بیابید.

دانستن یک زبان خارجی نیز در رزومه شما بسیار با اهمیت است.

راههای زیادی برای یادگیری آلمانی وجود دارد - دوره زبان آلمانی، هم اتاق شدن با یک فرد آلمانی و عضویت در کلوپ هایی که به زبان آلمانی صحبت می کنند.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانش گستران پیشرو می باشد
طراحی و پیاده سازی :