هزینه های زندگی و اسکان در مجارستان :


واحد پول رایج در کشور مجارستان در سابق فورینت (HUF) بوده که در سال ۲۰۱۲ به یورو تغییر یافت . در حال حاضر یک یورو معادل ۲۷۰ فورینت مجارستان و یک دلار تقریباً معادل۲۲۰ فورینت بوده و صرافیها به فراوانی در تمامی کشور مجارستان وجود دارند و خدمات ارزی را به طور مطمئن انجام می دهند.


بانکداری در مجارستان نیز دارای نحوه عملکرد بسیار مدرن و به روز دنیا بوده و بانکها کشور مجارستان به دو گروه تقسیم میگردند ، بانک های متعلق به کشور مجارستان و بانک های اروپایی که در مجارستان شعبه داشته و هر یک دارای عملکردی رقابتی و مدرن نسبت به بانک های دیگر هستند. دستگاه های خودپرداز نیز به طور فراوان در تمامی نقاط و شهرهای مجارستان وجود دارند.


مجارستان دارای یکی از کارآمدترین و دقیقترین سیستمهای حمل و نقل عمومی در جهان می باشد، وسائل حمل و نقل عمومی مجارستان شامل مترور (Metro) و ترم (Tram) و اتوبوس (Bus) و اتوبوس برقی (Trolley Bus) می باشد. این سیستم یک سیستم ۲۴ ساعته بوده و در تمامی ساعات شبانه روز می توان به وسائل نقلیه عمومی دسترسی داشت.


این وسائل نقلیه در تمامی نقاط شهرهای مجارستان توزیع شده بود و نیازی به اتومبیل شخصی جهت رفت و آمد وجود ندارد. به جرأت می توان گفت که نزدیک منزل هر فرد، یک ایستگاه اتوبوس یا ترم یا مترو وجود دارد . و دانشجویان دانشگاهها مختلف مجارستان می توانند با پرداخت مبلغی معادل ۱۴ یورو، یک ماه بطور کامل در تمامی ساعات شبانه روز از تمامی وسائل نقلیه عمومی استفاده نمایند.


در شهر بوداپست پایتخت کشور مجارستان ، سه ایستگاه اصلی قطار جهت مسافرتهای بین شهری و خارج از کشور وجود دارد.۷۰% تخفیف نیز جهت مسافرتهای بین شهری و داخل کشور از مزایای دانشجویی در کشور مجارستان میباشد. تاکسی سرویسهای مختلفی نیز درشهر بوداپست فعال هستند ولی هزینه نسبتاً بالایی دارند.


در شهرهای دیگر مجارستان نیز نیز همین سیستم برای شهروندان و دانشجویان وجود دارد.


مراکز خرید بسیار متعدد ,مدرن و متنوعی در کشور زیبای مجارستان وجود دارند که شامل مرکز خرید بزرگ یا shopping centerها, فروشگاه های بزرگ و بازارهای محلی نیز می گردد. برند ها و کالاهای با آرم و استاندارد بین المللی به طور فراوان در مراکز مختلف خرید یافت می شوند.


مراکز خرید مجارستان :

مراکز خرید مجارستان به سه دسته :

فروشگاههای بزرگ (Hypermarkets) بین المللی 

مانند: CORA, Auchan, Tesco –

سوپر مارکتها: CBA, Match, SPAR، –

فروشگاههای کوچک (shops)، تقسیم می شوند.

 

 

تنوع و کیفیت محصولات غذایی در این فروشگاهها بسیار بالا بوده و دارای استانداردهای بین المللی و اروپائی است. موادغذائی در مجارستان بسیار به وفور یافت می گردند.


واضح است که هزینه زندگی هر فرد ارتباط مستقیمی با سطح و نوع زندگی آن فرد دارد.

به دلیل تنوع زیاد و بازه تفاوت قیمت ها هزینه زندگی می تواند برای افراد مختلف با توجه به نوع و سبک زندگی آنان بسیار متفاوت باشد.


به صورت متوسط هزینه غذا و زندگی جدا از هزینه مسکن در مجارستان برای یک دانشجو در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد.

این هزینه زندگی برای یک دانشجو با در نظر گرفتن هزینه مسکن در ماه می باشد و مجددا لازم به ذکر است که خصوصا در مورد دانشجویان محترم داشتن یک هم منزل می تواند کمک زیادی به کاهش هزینه زندگی آنان بنماید.

 


سیستم ارتباطات موبایل و اینترنت در مجارستان :

 


سیستم ارتباطات موبایل در کشور مجارستان توسط ۳ شرکت بین المللی با نامهای ذیل اداره میگردد. که هر یک سرویس‌های بسیار خوب و با استاندارد بالایی‌ را به مشترکین خود ارائه میدهند.


Vodafone, T-Mobile, Pannon

 


سیستم اینترنت :

 

در مجارستان فقط بر پایه ADSL بوده و سرعت انتقال بسیار بالایی را دارا است.

هزینه استفاده یک ماهه از اینترنت به همراه تلفن در مجارستان معادل ۲۵ یورو میباشد.

 

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانش گستران پیشرو می باشد
طراحی و پیاده سازی :